Domů Novinky Aktuální Sezóna Archiv Výsledků Turnaje Dokumenty Galerie Historie Vedení ligy Kontakty Sponzoři Fórum Odkazy Ankety

Memoriál J. Svobody

19. ROČNÍK MEMORIÁLU JAROSLAVA SVOBODY 2018

O POHÁR ŘEDITELE GENERALI POJIŠŤOVNY

V sobotu 6. ledna se odehrál v Městské sportovní hale v Chomutově 19. Ročník Memoriálu Jaroslava Svobody ve futsalu, který se již osm let hraje zároveň O pohár ředitele Generali Pojišťovny a.s. Turnaje se zúčastnilo tradičně dvanáct týmů a pořadatelem byl Spolek Chomutovská liga malého fotbalu. Obhajovat loňské prvenství přišli hráči Jablíček Chomutov a letošní ročník měl nejsilnější obsazení v jeho historii.

Turnaj se hraje již od roku 1996, ale v roce 2000 byl přejmenován na počest našeho kamaráda a spoluhráče, který nás nečekaně opustil v nedožitých 25 letech. Jaroslav Svoboda byl hráčem futsalových týmů Sparta Chomutov, Atlantik Chomutov, AC Rose Kadaň a velký fotbal hrál za tým VČSA Ervěnice.

Týmy byly rozlosovány do čtyř skupin po třech týmech a z každé skupiny postupovaly dva týmy do KO-systému. Už  zápasy ve skupinách ukázaly kvalitu turnaje a vypadly v nich prvoligové týmy Sport bar Galaxie, Vamiro, lídr druhé ligy Technoline i loni čtvrtý tým SK Ervěnice-Jirkov. V prvním dramatickém čtvrtfinále se střelo překvapení turnaje FC Viet Chomutov a nový tým turnaje mistr mostecké ligy malé kopané Atletico Most. Tým FC Viet Chomutov vstřelil v závěru zápasu vítěznou branku a postoupil mezi nejlepší čtyři týmy. Ve druhém čtvrtfinále si favorizovaný Esap Chomutov poradil s týmem Auto Macák. Třetí čtvrtfinále bylo opakováním loňského finále a úspěšnější byl tým LoKo Chomutov, vítěz posledních tří ročníků Jablíčka se musela s turnajem rozloučit. I poslední čtvrtfinále bylo vyrovnané a rozhodly jej poslední vteřiny, když v nich Baník vstřelil branku a ukončil účast týmu ABC Chomutov. V prvním semifinále nepadla branka a rozhodovaly o postupujícím pokutové kopy. Lepší mušku měli hráči týmu FC Viet Chomutov a poprvé v historii postoupili do finále turnaje. Druhé semifinále skončilo výhrou LoKo Chomutov, které postoupilo do finále stejně jako loni. O třetí místo se zahrávaly jen pokutové kopy a v nich se lépe dařilo Baníku Chomutov, který tím skončil na třetím místě, Esap Chomutov na čtvrtém místě. Finále turnaje bylo velmi kvalitní a oba týmy předváděly zajímavou podívanou pro diváky. Těsně jej vyhráli hráči týmu LoKo Chomutov a stali se již po deváté vítězi turnaje. Tým FC Viet Chomutov jako největší překvapení turnaje získal druhé místo.

Ceny nejlepším týmům i jednotlivcům předal otec Jaroslava Svobody pan Svoboda společně s ing. Ladislavem Hříbalem z Generali Pojišťovny a.s. a  předsedou CHLMF Jiřím Kupcem. Tím byl vzpomínkový turnaj na Jaroslava Svobodu ukončen a je dobře, že se každý rok koná na jeho počest.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Petr Nový z FC Baníku Chomutov, který vstřelil pět branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Daniel Plzák z FC Viet Chomutov a nejlepším hráčem Michal Belej z LoKo Chomutov. Celý turnaj organizačně vedli Jiří Kupec, Martin Jackl, Petr Schlögl a řídili rozhodčí Jaromír Novotný starší, Josef Holub a Jiří Javorek.

Všem patří velké poděkování stejně jako partnerům turnaje za jejich podporu, která je velmi potřebná k uskutečnění turnaje.

ZÁPASY VE SKUPINÁCH A + B

FC Viet Chomutov – Sport bar Galaxie  0 : 1  (0:0)  P.Špicar, FC Baník Chomutov – Technoline  4 : 1  (3:1)  P.Nový 2, P.Šlégr, T.Tykal – R.Vlášek, Jablíčka Chomutov – Sport bar Galaxie  4 : 1  (2:0)  M.Dolejška, L.Svoboda, T.Svoboda, R.Šebek – P.Ryant, Esap Chomutov – Technoline  7 : 1  (3:1)  P.Janošík 3, T.Janošík 3, J.Kubálek – D.Šmat, Jablíčka Chomutov – FC Viet Chomutov  0 : 3  (0:2)  Khanh Tran, L.Nutil, T.Vobořil, Esap Chomutov – FC Baník Chomutov  2 : 0  (1:0)  P.Janošík, P.Sanko.

SKUPINA  A                                                SKUPINA  B

1. FC Viet Chomutov 3:1 3 1. Esap Chomutov 9:1 6
2. Jablíčka Chomutov 4:4 3   2. FC Baník Chomutov 4:3 3
3. Sport bar Galaxie 2:4 3 3. Technoline Chomutov 2:11 0

ZÁPASY VE SKUPINÁCH C + D

Atletico Most – Vamiro  2 : 2 (2:0)  J.Zigmund 2 – J.Kopta, D.Nobst, ABC Chomutov – Auto Macák  3 : 1  (1:0)  R.Vytrhlík, J.Vaněk, P.Gedeon – T.Kukačka, LoKo Chomutov – Vamiro  5 : 1  (3:1)  P.Fiřt, M.Belej, M.Salák, O.Kubálek, Pavel Tichý – L.Kučera, SK Ervěnice-Jirkov –Auto Macák  1 : 2  (0:2)  D.Kocúr – J.Kontra, P.Macák, LoKo Chomutov – Atletico Most  2 : 0  (0:0)  P.Fiřt, M.Belej, SK Ervěnice-Jirkov – ABC Chomutov  1 : 4  (0:2)  J.Süssmilch - M.Boček 2, P.Gedeon, A.Šebek.