Domů Novinky Aktuální Sezóna Archiv Výsledků Turnaje Dokumenty Galerie Historie Vedení ligy Kontakty Sponzoři Fórum Odkazy Ankety

Memoriál J. Svobody

21. ROČNÍK MEMORIÁLU JAROSLAVA SVOBODY 2020

O POHÁR ŘEDITELE GENERALI ČESKÉ POJIŠŤOVNY

V sobotu 4. ledna se odehrál v Městské sportovní hale v Chomutově 21. ročník Memoriálu Jaroslava Svobody ve futsalu, který se již deset let hraje zároveň O pohár ředitele Generali České Pojišťovny a.s. Turnaje se zúčastnilo osm týmů a letos se hrálo podle nového herního systému. Pořadatelem turnaje byl Spolek Chomutovská liga malého fotbalu. Obhajovat loňské prvenství přišli hráči FC Viet Chomutov a letošní ročník měl velmi silné obsazení.

Turnaj se hraje již od roku 1996, ale v roce 2000 byl přejmenován na počest našeho kamaráda a spoluhráče, který nás nečekaně opustil v nedožitých 25 letech. Jaroslav Svoboda byl hráčem futsalových týmů Sparta Chomutov, Atlantik Chomutov, AC Rose Kadaň a velký fotbal hrál za tým VČSA Ervěnice.

Týmy byly rozlosovány do dvou skupin po čtyřech týmech a z každé skupiny postupovaly tři týmy do KO-systému. Vítězové skupin přímo do semifinále, týmy na druhém a třetím místě si zahrály čtvrtfinále. Už  zápasy ve skupinách ukázaly kvalitu turnaje, protože z nich nepostoupil loni třetí Technoline a loňský vítěz FC Viet Chomutov. Přímo do semifinále jako vítězové skupin postoupili LoKo Chomutov a v minitabulce tří týmů nejlepší Esap Chomutov. Po prvním čtvrtfinále se musely s turnajem rozloučit SK Ervěnice Jirkov, když podlehly All blacksu Chomutov. Ve druhém čtvrtfinále přehrála Jablíčka tradičního účastníka turnaje ABC Chomutov. První semifinále byla velká bitva, kterou musely rozhodnout až pokutové kopy. V těch rozhodla až šestá série a z první účasti ve finále se mohl radovat All blacks Chomutov. Dramatické bylo i druhé semifinále a účast ve finále si vybojovala Jablíčka. O třetí místo se hrál zkrácený zápas a lépe se vedlo favorizovanému LoKo Chomutov a obsadil tím třetí místo, Esapu Chomutov patří čtvrté místo. Finálový zápas byl vyvrcholením turnaje a po dobrém výkonu obou týmů se z těsné výhry radovala Jablíčka Chomutov. Tím vyhrála turnaj již počtvrté, pro All blacks Chomutov je druhé místo nejlepší umístění v turnaji.

Ceny nejlepším týmům i jednotlivcům předával otec Jaroslava Svobody pan Svoboda společně s ing. Ladislavem Hříbalem z Generali České Pojišťovny a.s. a  předsedou CHLMF Jiřím Kupcem. Tím byl vzpomínkový turnaj na Jaroslava Svobodu ukončen a je dobře, že se každý rok koná na jeho počest.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Dominik Rohla z Jablíček Chomutov, který vstřelil šest branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Josef Šíla z All blacks Chomutov a nejlepším hráčem Michal Salák z LoKo Chomutov. Celý turnaj organizačně vedli Jiří Kupec, Martin Jackl, Petr Schlögl a řídili rozhodčí Jaromír Novotný starší, Jaroslav David a Jaroslav Menšík.

Všem patří velké poděkování stejně jako partnerům turnaje za jejich podporu, která je velmi potřebná k uskutečnění turnaje.

ZÁPASY VE SKUPINÁCH A + B

Esap Chomutov – Jablíčka Chmutov  2 : 0  (1:0)  P.Janošík, M.Drbohlav, FC Viet Chomutov – SK Ervěnice Jirkov  0 : 3  (0:2)  D.Kasal 2, J.Novák, Technoline Chomutov – ABC Chomutov  2 : 2  (1:1)  F.Bachor 2 – J.Gregor, J.Hořínek, LoKo Chomutov – All blacks Chomutov  3 : 0  (3:0)  M.Salák, D.Černý, D.Filinger, Jablíčka Chomutov – SK Ervěnice Jirkov  2 : 1  (1:0)  D.Rohla, M.Chaloupka – J.Novák, FC Viet Chomutov – Esap Chomutov  0 : 2  (0:0)  F.Vávra, M.Drbohlav, Technoline Chomutov – All blacks Chomutov  1 : 2  (1:2)  F.Bachor – J.Kopta, Z.Kopta, LoKo Chomutov – ABC Chomutov  5 : 0  (4:0)  M.Belej 2, J. Kiliján, M.Salák, D.Klíma, Esap Chomutov – SK Ervěnice Jirkov  2 : 3  (2:0)  P.Macák, M. Drbohlav – S.Boušek 2, T.režný, FC Viet Chomutov – Jablíčka Chomutov  1 : 3  (1:2)  T. Vobořil – A.Koštůr, M.Vait, M.Chaloupka, ABC Chomutov – All blacks Chomutov  2 : 0  (0:0)  J.Gregor, K.Nádeník, LoKo Chomutov – Technoline Chomutov  7 : 1  (4:0)  D.Černý 2, M.Belej 2, O.Kubánek, M.Salák, P.Tichý – P.Minařík.

SKUPINA  A                                                           SKUPINA  B

1. Esap Chomutov                6 : 3     6          1. LoKo Chomutov              15: 1               9

2. SK Ervěnice Jirkov          7 : 4     6          2. ABC Chomutov               4: 7                4

3. Jablíčka Chomutov          5 : 4     6           3. All blacks Chomutov       2 : 6                3

4. FC Viet Chomutov           1 : 8     0          4. Technoline Chomutov     4:11                1